Pavojai katėms namuose

Namuose yra daugybė dalykų, kurie gali kelti Jūsų katei pavojų. Iš prigimties katės yra labai smalsios ir mėgstančios nuotykius, linkusios viską paragauti ir pakramtyti. Turėkite tai galvoje, kai renkatės kambarinius augalus bei kitas puošmenas ir vietas jiems pastatyti. Gerai, kai yra galimybė padaryti taip, kad katei būtų neprieinami elektros laidai. Be to, dauguma namuose laikomų vaistų yra nuodingi katėms. Niekada neduokite katei ne naminiams gyvūnams skirtų vaistų ir nepalikite jų bet kur.

Kambariniai augalai

     Katės retai sunkiai suserga nuo kambarinių augalų kramtymo, tačiau sunegaluoti gali labai greitai. Prie sutrikimus sukeliančių priskirtini šie augalai: azalija, rusmenė, filodendras, ciklamenas, Jeruzalės vyšnia, difenbachija, Drakono medis, Crassula ir kt.

     Paprastai prisikimšusios augalų katės vemia. Tai nieko baisaus, tik stiprus ir nenutrūkstantis vėmimas yra pavojaus ženklas.

     Pasistenkite kambarinius augalus laikyti katei neprieinamose vietose. Kaip pakaitalą duokite jai pakramtyti šviežių valgomų žalumynų, pavyzdžiui, petražolių.

Švenčių metu

     Švenčių metu katės taip pat tyko pavojai. Kalėdinių papuošimų šukės gali perpjauti katei skrandį. Katės labai mėgsta kramtyti virveles, blizgučius ir kaspinėlius. Nurijus tokių dalykų gali kilti rimtų skausmingų žarnyno sutrikimų. Be to, Kalėdų eglutės spygliai taip pat gali perdurti katei skrandį, įstrigti burnoje ar gerklėje.

     Susilaikykite nuo pagundos dalintis su kate šventinėmis vaišėmis. Pavyzdžiui, šokoladas katėms yra nuodingas. Kiti šventiniai pavojai – fejerverkai, nenutrūkstanti svečių grandinė ir galiausiai – stresas. Laikykite katę saugiai viduje ir kuo toliau nuo laukinių durų.

Apsinuodijimas

     Dauguma be recepto parduodamų nuskausminamųjų vaistų žmonėms, pavyzdžiui, aspirinas, yra nuodingi katėms, nes jų kepenys stokoja enzimų, kad suvirškintų juos. Šių preparatų nurijimų požymiai yra seilėtekis, vėmimas, silpnumas. Neduokite katei savo vaistų ir laikykite juos augintinei neprieinamoje vietoje.

     Dauguma priešblusinių insekticidų yra taip pat nuodingi katėms. Jais apsinuodijusiai katei teka seilės, ašaroja akys, jis vemia, per daug šlapinasi ir viduriuoja. Išmaudykite katę šiltame vandenyje, įlašinę indu ploviklio, kad nusiplautų insekticidas. Niekada negydykite katės šunims skirtais preparatais nuo blusų, nes jie gali būti nuodingi. Taip pat nepurkškite ant katės namams ar kiemui skirtų priemonių. Bandykite tik nenuodingus kovos su blusomis būdus. Priemonės, kurių sudėtyje yra piretrino ar d-limoleno yra efektingos ir saugios.

Straipsnis parengtas remiantis C. Osborne.

Leave a Reply