Maitinančių kačių ir kačiukų šėrimas

Maitinimo metu jūsų katė turi suėsti kiek galima daugiau geros kokybės kačių maisto, skirto specialiai pieno duodančioms katėms ir kačiukams. Tik tuomet ji bus galės pagaminti pakankamai pieno ir jaunikliai augs sparčiau. Tyrimais nustatyta, kad sausojo maisto sudėtyje esant 21 proc. riebalų, 10 proc. padidėjo gimusių kačiukų kūno masė, 40 proc. sumažėjo mirtingumas po gimimo ir žymiai padidėjo augimo sparta.

Kačiukų, šertų maistu su didesniu riebalų kiekiu, oda ir jos dariniai, kaulinis ir raumeninis audinys buvo geriau išsivystęs. Pastebėta, kad nesubalansavus maitinimo nėštumo metu, susilpnėja katės imunitetas, sutrinka ir kačiukų imuninė sistema. Maitinimo metu katėms energijos poreikis padidėja 2-3 kartus. Maisto medžiagų trūkumas sumažina pieno gamybą, tai gali tapti naujagimių kačiukų mirties priežastimi. Negaudami pakankamo kiekio pieno, kačiukai tampa neramūs, pradeda lėčiau augti. Taip pat pradeda kniaukti, o tai reiškia, kad jie yra alkani arba jiems šalta. Jeigu katė negali visiškai pamaitinti kačiukų savo pienu, būtina juos maitinti papildomai specialiais mišiniais.

Kačiukai prie kietojo maisto pradedami pratinti nuo trijų mėnesių amžiaus. Pradžioje sausasis maistas sudrėkinamas pienu iki košės konsistencijos. Koše patepamos kačiukų lupos, tik reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jos nepatektų į nosies ertmes. Laižydamasis kačiukas palaipsniui pripranta prie pašaro. Po to, kai kačiukai pradeda  ėsti pašarą košės pavidalu, jos ruošimui mažinamas pieno kiekis ir kačiukai palaipsniui pradeda ėsti sausąjį pašarą. Maitinančioms katėms ir kačiukams rekomenduojama duoti tiek kačių maisto, kiek jie nori.

Katė savo kačiukus maitina iki 6-10 savaičių amžiaus. Rekomenduojama kačiukų nuo katės neatskirti anksčiau nei šešių mėnesių amžiuje. Dar geriau, kada kačiukai nuo motinos atskiriami 8-10 savaičių amžiaus(8-10- ą maitinimo savaitę pieno gamyba sumažėja). Kačiukai, atskirti nuo motinos dviejų savaičių amžiaus, tampa agresyvūs, atsargūs, baikštūs ir sunkiau pripranta prie žmogaus. Prieš atskiriant kačiukus, norint sumažinti pieno liaukos veiklą, katei ribojama maisto norma. Paskutinę dieną katė atskiriama nuo kačiukų visai dienai ir nešeriama, o nakčiai paliekama su kačiukais, bet vėl nešeriama. Kitą dieną kačiukai atskiriami nuo katės ir palaipsniui katei mažinama pašaro norma iki naudojamos ramybės metu.

 

                                                                                      Straipsnis parengtas remiantis A. Januškevičiumi.

1 thought on “Maitinančių kačių ir kačiukų šėrimas

  1. rita

    Tekste yra klaidu.6 menesiu ar savaiciu galima kaciukus jau nuo mamos atpratint.?ir prie sauso maisto pratinama nuo 3 savaiciu o ne menesiu.:-)siaip gerai viskas parasyta…tik klaidas istaisykit 🙂

    Reply

Leave a Reply