Kačių priežiūra

Nagų priežiūra. Būtinai pasirūpinkite kačiuko nagais – reguliariai juos kirpkite bei pastatykite jam draskyklę. Atkreipkite dėmesį į tai, kad kerpama yra tik baltoji (negyva) nago dalis. Rausvoji dalis yra labai jautri, joje daug kraujagyslių, todėl įkirpus vieną kartą, tolimesni nagų kirpimai bus daug sudėtingesni. Nuo pirmųjų dienų parodykite kačiukui vietą, kurioje jis turi draskyti nagus, ir neškite į ją kaskart užtikę tai darant ne vietoje. Neradęs draskyklės, kačiukas pradės “galąsti nagus” ant objekto, pasirinkto savo nuožiūra, ir didelė tikimybė, kad tai bus jūsų numylėtas odinis fotelis…

Kailio priežiūra. Tai turbūt vienintelė sritis, kurioje vienos veislės katės savininkai gali patirti didesnių išlaidų nei kiti, todėl prieš įsigyjant kilmingą katę reikia pasidomėti jos kailio (ar odos) priežiūros ypatybėmis. Mažiausiai vargo su kailiu turi trumpaplaukės katės – daugiausia, ką gali padaryti tokios katės šeimininkas, tai kartas nuo karto brūkštelti per augintinio kailiuką gumine pirštine su spygliukais, taip nurinkdamas išsišėrusius plaukelius bei masažuodamas odą. Beplaukių kačių (sfinksų) oda dėl jų fiziologijos yra linkusi riebaluotis, todėl kartą per savaitę juos reikia išmaudyti su vaikišku šampūnu. Ilgaplaukes kates reikia kasdien šukuoti,  ne rečiau kaip kartą per mėnesį maudyti su šampūnu ir iš pamaloninti kailiuką kondicionieriumi. Kiekvienai katei reikia reguliariai valyti ausis ir akis.

Ligų ir parazitų prevencija. Parduodamas veislinis kačiukas privalo būti paskiepytas (turėti veterinarinį pasą) ir nukirmėlintas. Skiepus reikia kartoti kas metai – kad būtų paprasta prisiminti, veterinariniame pase yra nurodoma būsimo skiepo data. Dvi savaites prieš skiepus suduodami vaistai nuo kirminų. Jei katė išeina į lauką, kas du mėnesius jai reikėtų užlašinti ant sprando specialių vaistų, saugančių nuo blusų ir kitų parazitų (to negalima daryti plikiems katinams!).

Maudymas. Katės labai nemėgsta maudytis, jos bijo vandens, todėl maudyti šį gyvūną reikia tiktai ypatingu atveju, kuomet katė iš tiesų labai išsipurvinusi ar skleidžia nemalonų kvapą. Esant tokiai situacijai  parinkite didesnį dubenį ar nedidelę vonelę ir pripilkite šilto vandens. Naudokite tik specialų šampūną skirtą katėms. Maudant katę nepamirškite priekines letenas tvirtai laikyti. Kompensacija katei už nemalonų maudymąsi – tai atsargus kailio nusausinimas šiltu rankšluoščiu.

Ausų priežiūra. Sveikai katei ideali ausų priežiūra nėra būtina, kadangi ausies kanalas valosi pats ir išskiriama ausies siera išlaiko ausies plaukus švelnius, lanksčius ir sveikus. Tačiau reguliari priežiūra yra prasminga, kadangi kartais, ypač senesnėms katėms, siera sukietėja, kuri gali sukelti niežulį. Tokius nešvarumus reiktų pavalyti specialiu skysčiu skirtu gyvūnų ausims valyti.

Akių priežiūra. Katės akys labai daug pasako apie gyvūno savijautą. Jei katės akys ryškios, spindinčios, tarsi stiklinės – reiškia, jog Jūsų augintinė sveika. Ir atvirkščiai, apsiblaususios katės akys rodo, jog gyvūnas nesveikuoja. Yra keletas kačių veislių, kaip antai persų katės, kurios po akimis turi nuolat šlapiuojančius ašarų takelius. Nevalant ir nesausinant šių ašarojimų, ašaros gali sudžiūti ir sulipti. Vadinamąsias „bėgančias akis“ būtina laikas nuo laiko pavalyti specialiu akių valymo skysčiu. Mes rekomenduojame įsigyti iš tiesų kokybiškus „Beaphar“ arba „Trixie“ firmos akių priežiūros priemonę. Šiuo skysčiu suvilgykite vatos tamponėlį bei švelniais judesiais nuvalykite po akimis susidariusius ašarų takelius.

Dantų ir burnos priežiūra. Sveiki katės dantys priklauso nuo teisingos mitybos. Deja, šiandien ne visi kačių šeimininkai normuotai, reguliariai ir teisingai maitina savo augintinius, dėl ko gali prasidėti dantų gedimai. Dažniausia problema – tai dantų akmenys, kurių nepašalinus gali susidaryti dantenų uždegimas ir kariesas, ko pasėkoje gali pradėti netgi kristi dantys. Dantų akmenis pastebėti nesunku – tai rudas sluoksnis susidaręs ant viršutinio danties sluoksnio. Norint pašalinti dantų akmenis, būtina kreiptis į veterinarą.

Leave a Reply