Kačių maitinimo ypatumai

Kačių maitinimo būdai:

 1.      Maitinimas laisvai prieinant prie pašaro.

 2.      Maitinimas ribojant laiką.

 3.      Maitinimas ribojant pašaro kiekį.

Laisvojo maitinimo metu jūsų gyvūnas pašarą gali ėsti kada nori, ribojant pagal laiką – tam tikrą laiko tarpą (5-30 min.) gyvūnas gali suėsti atitinkamą maisto kiekį, kartais net viršijantį poreikius. Be to, katės maitinamos atitinkamais intervalais, dažniausiai 1-2 kartus per dieną. Ribojant kiekį, katėms duodama mažesnės maisto normos negu jos galėtų suėsti, bet maitinimo ribojimas pagal laiką  nėra žiūrimas. Ir šiuo atveju katės maitinamos 1-2 kartus per dieną.

 Daugeliu atvejų nuolat iki soties duodamas sausasis arba pusiau sausasis kačių maistas, o ribojamas

konservuotasis pašaras arba kiti produktai (mėsa, maisto atliekos ir kt.). Kiekvienu atveju yra tam tikrų privalumų ir trūkumų. Jeigu nepastebimos nutukimo problemos, tai laisvas priėjimas prie sausojo ir pusiau sausojo kačių maisto yra pats paprasčiausias ir patogiausias šėrimo būdas. Katės, nuolat turėdamos pašaro, niekada nepersiėda. Jos per dieną ėda dažnai (10-20 kartų). Vasarą dienos metu pašaro suvartojimas sumažėja iki 50 proc. Jeigu vienu metu šeriama daug kačių, kiekviena turi turėti savo indą.

 Dauguma kačių, ypač katės (patelės), turi nepastovų apetitą. Keletą dienų jos gali suėsti labai

mažai maisto, o kitomis dienomis – daug. Didelė dalis kačių, tik ne duodančios pieno, vartodamos geros kokybės maistą, savo poreikius patenkina ėsdamos vieną kartą per dieną. Kadangi kačių virškinamasis traktas yra ribotas, šeriant vieną kartą arba vartojant mažo kaloringumo maistą, jūsų gyvūno organizmas nesuvartos pakankamo pašare esančio maisto medžiagų kiekio. Dažnas šėrimas aukštos kategorijos kačių maistu teigiamai veikia, kai jūsų gyvūnas serga  įvairiomis plonųjų žarnų ir kepenų ligomis, endokrininiu kasos nepakankamumu, išliesėjimo atvejais, anoreksija.

 Geriausia kates šerti reguliariai nustatytomis valandomis ir vengti šėrimui vartoti stalo atliekas. Galima kates šerti sausaisiais, pusiau sausaisiais arba konservuotaisiais pašarais. Jei kačių maistas  pagamintas iš vieno vyraujančio produkto, katės gali net atsisakyti ėsti kitus pašarus. Kates reikia šerti kuo įvairesniu maistu, kad neišskirtume kokio nors vieno. Daugelis jų pačios normuoja energijos poreikius ir suėda tik tam tikrą maisto kiekį. Jeigu nėra problemų dėl nutukimo, katėms maisto normuoti nereikia. Esant nutukimo požymiams, reikia vartoti specialų žemos energinės vertės kačių maistą su didesniu ląstelienos kiekiu. Tokio maisto sausojoje medžiagoje turi būti ne mažiau kaip 10 proc. riebalų ir daugiau kaip 15 proc. ląstelienos.

 Kates reikia ne tik teisingai maitinti, bet ir prižiūrėti, ypač ilgaplaukes. Jūs turėtumėte pasirūpinti, kad susidarę plaukų kamuoliukai nepatektų į jūsų gyvūno virškinamąjį traktą ir nesutrikdytų maisto praeinamumo virškinamajame trakte ir nesukeltų nepraeinamumo.

                                                                                       Straipsnis parengtas remiantis A. Januškevičiumi

Leave a Reply