Kačių maitinimas nėštumo laikotarpiu

Jūsų katė paruošta nėštumui turi būti iš anksto, profilaktiškai ją vakcinuojant nuo infekcinių ligų. Taip pat, privaloma atlikti profilaktikos priemones prieš endo/ektoparazitus.

Kergimo laikotarpiu katės įmitimas turi atitikti suaugusios katės kūno masę. Šiuo periodu jos turi būti šeriamos pilnaverčiu kačių maistu. Pirmąją rują rekomenduojama praleisti, nes ankstyvas nėštumas jūsų gyvūnui gali turėti neigiamą įtaką tolimesniam kačiukų augimui ir vystymuisi. Kačių  nėštumas trunka 63-65 dienas, o kai kurioms iš jų šis laikotarpis gali svyruoti tarp 58-70 dienų. Vaisius gimdoje gali būti apčiuopiamas jau po 3-4 nėštumo savaičių.

Kates, jų nėštumo periodu, galima maitinti kačių maistu, skirtu augantiems ir pieno duodantiems gyvūnams. Jie itin tinka paskutinių 3-4 savaičių laikotarpiu. Nėštumo metu katėms padidėja maisto medžiagų poreikiai, todėl reikia padidinti juos iki 25 proc. Pirmalaikis katės kūno masės padidėjimas siejamas su papildomu riebalų kaupimu. Kačių kūno masė po gimdymo ne taip greitai pasiekia buvusį lygį, kuris buvo prieš nėštumą. Riebalų atsargos katėms reikalingos būsimam maitinimui, nes be riebalų atsargų ir jeigu dar vartojamas nepilnavertis kačių maistas, jūsų gyvūnas nepagamins reikiamo kiekio pieno savo jaunikliams.

Dažniausiai katės tampa ypač nervingos paskutinę neštumo savaitę, todėl geriausia jas patalpinti į specialią dėžutę, kad katė ten apsiprastų ir kurioje ji bus su savo jaunikliais po gimdymo.

Kačių gimdymas labai retai praeina su komplikacijomis. Tarp sąrėmių katės gali atsistoti, išeiti iš savo narvelio ir gerti vandenį. Jeigu sąrėmiai vyksta dvi valandas be jokių rezultatų, būtina veterinarijos gydytojo pagalba. Gimdymas, jeigu vadoje būna keturi kačiukai, vidutiniškai užtrunka 2-3 valandas. Išėjus vaisiui, katė prakanda plėvelę, ją suėda, kruopščiai aplaižo kačiukus, išvalo iš nosytės gleives. Pašalinė pagalba, jei ji nereikalinga, gali sutrikdyti visą gimdymo procesą. Kai kurios katės gali suėsti ir kačiukus, kada patalpoje yra daug žmonių arba kačiukus ima į rankas ir juos apžiūrinėja.

Žmogus, kuris seka gimdymo eigą, turi atkreipti dėmesį į tai, kad atsiskirtų vaisiaus plėvė po kiekvieno kačiuko gimimo. Jeigu vaisius užsilaiko, reikėtų imtis priemonių, nes tai gali sukelti infekciją ir toksikozę, o kai kuriais atvejais gali žūti ir jūsų katė.

Leave a Reply