Kačių maistas – kaip išsirinkti?

1. Kačių maistas yra vienas tų dalykų, kuris reikalauja didesnių išlaidų auginant katę, po veterinaro paslaugų. Tinkama mityba gali padėti išvengti veterinaro paslaugų dėl rimtų sveikatos sutrikimų. Svarbiausia, jog maiste būtų mėsos baltymų, t.y. žuvies, naminių paukščių mėsos šaltinio. E ir C vitaminų, mineralų, fermentų, riebalų rūgščių. Ir žinoma, reikia nepamiršti vandens.

2. Kačių maistas privalo turėti gana aukštą kiekį baltymų. Baltymai yra būtini visais augimo ir vystymosi aspektais ir labai svarbūs imuninei sistemai palaikyti. Geriausia, jei sudedamose dalyse būtų ėriena, vištiena ar jautiena. Stenkitės išvengti šalutinių priemaišų. Būkite tikri, kad baltymų santykis yra tinkamas jūsų katės veislei ir amžiui.

3. Žiūrėkite, kad kačių maistas turėtų kuo mažiau šalutinių produktų, dažiklių ir užpildų. Cheminių konservantų, įskaitant BHA, BHT, etoksikviną, kukurūzų miltų, kurie būtų naudojami kaip užpilas. Šie nėra naudingi jūsų katei. Prasta maisto kokybė dažnai lemia ne tik virškinimo trakto simptomus, tačiau ir apsinuodijimo maisto priežastis.

4. Daugelis mitybos specialistų sutinka, jog katės turi gauti tiek sauso tiek drėgno kačių maisto. Nors maitinti sausu maistu yra labai patogu, tačiau kačių organizmas reikalauja ir konservų. Ne visos katės reguliariai ir tam tikrą kiekį vartoja vandenį, o konservuose jo yra. Be to, katėms atsibosta valgyti vis tą patį maistą, tad konservai ir sausas maistas, puikus duetas. Nebūtina konservais šerti kiekvieną dieną, tačiau patartina palepinti savo katę ir paįvairinti jos maisto racioną.

5. Maitinimas sausu maistu yra labai patogu. Jis turi visus reikalingus vitaminus ir mineralus. Be to, sutaupote laiko, kadangi nereikia ruošti maisto specialiai katei. Tačiau toks kačių maistas turi būti aukštos kokybės. Renkantis maistą būtina atkreipti dėmesį į katės amžių, gyvenimo būdą bei fizinę būklę.

6. Maisto sudėtyje, pirmoje vietoje, ieškokite baltymų. Taip pat turi būti parašyta ,,vištiena, aviena, jautiena, žuvis”, o ne mėsa. Galiojimo laiką rinkitės pagal šviežumą. Maisto sudėtis turi atitikti arba šiek tiek viršyti maistingųjų medžiagų kiekį nustatytą AAFCO.


GREITI PATARIMAI KAIP PASIRINKTI KAČIŲ MAISTĄ

-Kiekviena katė, lygiai taip pat, kaip ir žmogus, nori sveiko ir pilnaverčio maisto. Tad jei norite tai suteikti savo augintiniui, turite jam suteikti visas svarbiausias maistines medžiagas.

-Kuo mažiau katės maiste šalutinių produktų, priemaišų, dažiklių ir užpilų, tuo jūsų katė bus sveikesnė.

-Katę patartina maitinti ne tik sausu maistu, tačiau ir drėgnais konservais. Nebūtina tai daryti kas dieną, tačiau paįvairinti mitybos racioną yra privalumas.

-Jei ruošiatės katę maitinti sausu maistu,rinkitės tik aukštos kokybės maistą, atsižvelgdami į sudedamasias dalis, savo katės poreikius ir sveikatą.

www.pet24.lt

Leave a Reply